Panele fotowoltaiczne powinny być myte 2 razy w roku. Regularne mycie paneli może polepszyć ich sprawność nawet o 14%. Optymalną porą mycia są poranki oraz późne popołudnia i wieczory, ponieważ mycie nagrzanych paneli może skutkować uszkodzeniem instalacji fotowoltaicznej. 

Mycie paneli można zlecić firmie zewnętrznej lub samemu się tym zająć. Należy pamiętać, że samodzielne mycie jest ryzykowne i powinno się je przeprowadzać przy użyciu specjalnych linii bezpieczeństwa. Do mycia paneli należy użyć miękkiej gąbki lub szczotki oraz wody destylowanej, wolnej od jakichkolwiek zanieczyszczeń. Woda  z kranu może pozostawić osad.

Podczas mycia paneli fotowoltaicznych należy pamiętać, aby:

  • nie używać myjki ciśnieniowej,
  • nie korzystać z silnych środków chemicznych,
  • nie chodzić po panelach,
  • nie myć nagrzanych paneli,
  • używać specjalistycznych środków do czyszczenia paneli lub wody destylowanej,
  • pamiętać o linach bezpieczeństwa oraz innych zabezpieczeniach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Umów spotkanie z naszym ekspertem, który dopasuje instalację odpowiednią
do Twoich potrzeb i przygotuje darmowy kosztorys.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Polityką Prywatności strony www.leboenergia.pl oraz wyrażam zgodę na kierowanie przez LEBO Energia Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Postępu 17D, (02-676), informacji handlowych i materiałów reklamowych na podany przeze mnie dotychczas lub w przyszłości numer telefonu lub przez środki komunikacji powiązane z numerem telefonu, w tym za pomocą automatycznych systemów wywołujących. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Zgodę możesz wycofać w dowolnym momencie, co nie skutkuje negatywnymi konsekwencjami. Wszelkie niezbędne informacje dotyczące przetwarzania Państwa danych osobowych przez LEBO Energia SP. z o.o. są dostępne pod linkiem. Znajdują się m. in. Informację w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz jakie w związku z tym przysługują prawa osobom, których danych przetwarzamy.