Branża fotowoltaiczna w Polsce dynamicznie się rozwija. W 2019 roku Polska znalazła się na piątym miejscu pod względem inwestycji w fotowoltaikę (1299,6 MW). Wyprzedziły nas takie kraje jak: Hiszpania (4,7 GW), Niemcy (4 GW), Holandia (2,5 GW), Francja (1,1 GW). Oto jakie są najważniejsze fakty oraz mity dotyczące fotowoltaiki.

Fakty:

Fakt nr 1: Domowa instalacja jest w stanie pokryć 100% zapotrzebowania na prąd

Dobrze zaprojektowana instalacja fotowoltaiczna jest w stanie pokryć zapotrzebowanie energetyczne dla całej rodziny. 

Fakt nr 2: Instalacja fotowoltaiczna nie wymaga zmian w dachu 

Nie ma potrzeby, aby wzmacniać pokrycie dachowe. Dachy są projektowane na cięższe obciążenie niż panele. 

Fakt nr 3: Instalacja fotowoltaiczna przynosi wiele korzyści 

Fotowoltaika to wiele korzyści m.in.: generowanie oszczędności, ekologiczne źródło energii, uniwersalna instalacja (dach domu, garażu, niezacieniony kawałek ziemi), niskie rachunki za prąd. 

Mity:

Mit nr 1: Koszty fotowoltaiki się nie zwracają

Cena paneli jest niższa niż kilka lat temu. Koszty fotowoltaiki zwracają się średnio po 4 do 7 lat.

Mit nr 2: Wymagane jest pozwolenie

Nie wymagane jest pozwolenie na urządzenie fotowoltaiczne o mocy do 50 kW. 

Mit nr 3: Nie trzeba myć paneli fotowoltaicznych 

Cienka pokrywa kurzu, pyłu może obniżyć wydajność paneli fotowoltaicznych. Do mycia paneli należy używać dedykowanego sprzętu lub w warunkach domowych miękkiej gąbki z wodą i płynem do czyszczenia fotowoltaiki.

Mit nr 4:Instalacja fotowoltaiczna jest tylko dla zamożnych ludzi

Średnie roczne zapotrzebowanie 4-osobowej rodziny wynosi 4000 kWh. Koszt takiej instalacji zazwyczaj mieści się w przedziale 20 000 – 25 000zł

Średnie roczne zapotrzebowanie 4-osobowej rodziny wynosi 4000 kWh. Koszt takiej instalacji zazwyczaj mieści się w przedziale 20 000 – 25 000zł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Umów spotkanie z naszym ekspertem, który dopasuje instalację odpowiednią
do Twoich potrzeb i przygotuje darmowy kosztorys.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Polityką Prywatności strony www.leboenergia.pl oraz wyrażam zgodę na kierowanie przez LEBO Energia Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Postępu 17D, (02-676), informacji handlowych i materiałów reklamowych na podany przeze mnie dotychczas lub w przyszłości numer telefonu lub przez środki komunikacji powiązane z numerem telefonu, w tym za pomocą automatycznych systemów wywołujących. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Zgodę możesz wycofać w dowolnym momencie, co nie skutkuje negatywnymi konsekwencjami. Wszelkie niezbędne informacje dotyczące przetwarzania Państwa danych osobowych przez LEBO Energia SP. z o.o. są dostępne pod linkiem. Znajdują się m. in. Informację w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz jakie w związku z tym przysługują prawa osobom, których danych przetwarzamy.